Shijiazhuang Tonhe Electronics Technologies Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
  • 1
Brand Name : TONHE
Model Number : ZHCL-3
Certification : CE、ISO9001
Place of Origin : HeBei China
MOQ : 10
Price : Factory price
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 250000 pcs per year
Delivery Time : 7 days after payment
Packaging Details : Carton
Input Voltage range : DC88V-DC286V
Output Voltage : ±12VDC
Detect number of branches : 32
Voltage Detection Range : 0-500VAC 0-300DAC
Voltage/Current Detection Accuracy : ±1%
Temperature Detection Accuracy : ±3%
Dc panel : Dc panel
Contact Now
Product Parameters
Input Voltage range DC88V-DC286V Output Voltage ±12VDC
Model Number ZHCL-3 Detect number of branches 32
Brand Name TONHE Voltage Detection Range 0-500VAC 0-300DAC
Communication protocol RS485 RS485 interface 2
Power consumption <10W Voltage/Current Detection Accuracy ±1%
Temperature Detection Range -10℃~+60℃ Temperature Detection Accuracy ±3%
Working Temperature -10℃~+40°C Storage temperature -20℃~+60℃
Place of Origin HeBei, China Logo Support designed
Single Size
Single Size 202*116*62.5
Introduction
Equipped with dual RS485 interfaces for convenient wiring, it supports wide voltage supply from 88~286VDC with power consumption ≤10W. Crucially, this module operates in environments from -10°C to 40°C, withstands 95% humidity and altitudes up to 4000m. Suitable for non-corrosive, non-conductive dust industrial settings, it is widely deployed in substations, industrial control systems, and data centers, delivering precise monitoring and reliable control solutions for power systems.
  1. Why choose us?
    We are a high-tech enterprise integrating manufacturing, sales, system solutions, and after-sales service. With over 290 successful projects for 220 kV to 500 kV substations and battery systems above 1000 Ah, Tonhe has become a leading DC power system supplier in China, holding over 40% market share and producing 1 million modules annually. Choose us for exceptional quality, reliable support, and proven value.