12KW High Power Rectifier Telecom 48V 30A/50A Embedded THGTDW2-48
Shijiazhuang Tonhe Electronics Technologies Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : TONHE
Model Number : THGTDW2-48
Certification : CE、ISO9001
Place of Origin : HeBei China
MOQ : 3
Price : Factory price
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 1000000 pcs per year
Delivery Time : 7 days after payment
Packaging Details : Routine
System Model : THGTDW2-48
Input : 220Vac ±15%
Output 48V : 200A, 12KW
System Efficiency : ≥96%
Communication Protocols : RS232/485, SNMP
Dimension (WDH) : 482*400*177mm (4U)
Installation : Embedded in 19/21 inch cabinet
Rectifier telecom : Rectifier telecom
Contact Now
48V Embedded Rectifier Telecom System
High-performance 48V DC power system designed for telecommunications applications with dual input capability and intelligent monitoring features.
System Model THGTDW2-48
Input 220Vac ±15% (Single-phase AC) / 220Vdc ±15% (DC)
Output 48V 200A, 12KW